علت فوت اکبر گلپا چه بود؟

در این قسمت از سایت خبری بازیگرها در مورد علت مرگ اکبر گلپا (اکبر گلپایگانی) چی بود؟ مقاله ای برای شما آورده ایم، با ما همراه باشید.

علت فوت اکبر گلپا چیست؟

اکبر گلپا (اکبر گلپایگانی) خواننده پیشکسوت در سن ۸۹ سالگی بر اثر بیماری درگذشت.

به گزارش بازیگرها به نقل از موسسه هنرمندان پیشکسوت، اکبر گلپا خواننده پیشکسوت کشور و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت بعدازظهر امروز شنبه ۲۲ آبان ماه بر اثر بیماری درگذشت.

علت فوت اکبر گلپا چه بود؟

محمدعلی گلپایانی (گلریز) برادر این خواننده پیشکسوت این خبر را در گفتگوی تلفنی با سید عباس عظیمی اعلام کرد. اکبر گلپایگانی در 10 بهمن 1312 در تهران به دنیا آمد. گلپا در سال 1318 وارد دبستان فرهنگ شد و به عنوان قاری قرآن در کلاس خود انتخاب شد. پس از این فعالیت ها، اکبر گلپایگانی با دیدار و همکاری با قاریان مختلف قرآنی و تعزیه، اصول مرثیه خوانی را فرا گرفت. در سال 1320 تدریس موسیقی و ساز را به طور جدی و منظم نزد پدر آغاز کرد. اکبر گلپایگانی در سال 1326 اولین تجربه حضور در ارکستر کر را داشت و در سال 1327 به عضویت انجمن موسیقی مدرسه نظام درآمد و از سال 1328 به تدریج با اساتید برتر موسیقی آشنا شد و تحصیلات خود را آغاز کرد. زیر نظر این معلمان گلپا بیشترین آهنگ را در برنامه گلها اجرا می کند. او در سال 1363 از دانشگاه تهران دکترای افتخاری گرفت و علاوه بر آن صدایش در فیلمی جهانی به نام «مدآ» ساخته پازولینی، کارگردان ایتالیایی، قرار گرفت. کانال خبری بازیگرها در کانال ایتا بازیگرها در کانال سروش سی

علت فوت اکبر گلپا چه بود؟ اولین بار در سایت بازیگرها. ظاهر شد.