ویدئو/ خانه مادربزرگ قصه‌های مجید این روزها به این شکل درآمده!

خانه مادربزرگ قصه‌های مجیدبه این شکل درآمده است.

سریال قصه‌های مجید یکی از بهترین سریال‌های تاریخ تلویزیون است.

به گزارش بازیگرها، خانه مادربزرگ که لوکیشن اصلی این سریال بود، خوشبختانه این روزها مرمت شده و برای بازدید علاقه مندان آماده است.

ویدئویی از این خانه ماندگار را مشاهده کنید.

 

کتاب قصه‌های مجید

کتابک: آیا نام مجید برای شما آشنا است؟ فکر می‌کنم خیلی از شما مجید را می‌شناسید! او شخصیت اصلی قصه‌های مجید است که در ۵ جلد توسط هوشنگ مرادی کرمانی نوشته شده است.

مجید نوجوانی اهل کرمان است، او پدر و مادر خود را از دست داده و با بی‌بی، مادر بزرگش زندگی می‌کند.

آنان با حقوق باز نشستگی پدر بزرگ روزگار می‌گذرانند. ولی بی‌بی با بافتن ژاکت و فروش آن‌ها و مجید با کار در نانوائی در بعد از ظهرها و ایام تابستان کمک خرج خانه هستند.

قصه‌های مجید در واقع اشاره‌ای به گوشه‌هایی از زندگی نوجوانی آقای مرادی کرمانی است.

او در برخی از درس‌ها ضعیف است ولی انشاء خوب می‌نویسد و آرزو دارد روزی نویسنده شود.

او زیاد کتاب می‌خواند، عاشق فیلم و بازیگری است، اما یتیم است و دستش هم تنگ است.

همه این موارد همراه با شیرینکاری‌های دیگر او دستمایه‌ای برای خلق فصه‌های مجید است.

داستان‌ها از طنز خوبی برخوردار است که با نثر عامیانه و زبان صمیمی به دل می‌نشیند.

نوجوانان با خواندن این اثر متوجه می‌شوند که حتی مسائلی مانند فقر و یتیمی نمی‌تواند مانع انجام خیلی از کارها شود. و آنان را با نوجوانی خود ساخته و با اعتماد به نفس روبرو می‌سازد که از پس خیلی از کارها بر می‌آید.

و همچنین نویسنده با انتخاب زبان عامیانه به زنده کردن و یاد آوری بسیاری از لغات، نکته ها، اصطلاح‌ها و ضرب المثل‌های شیرین و پر معنای زبان فارسی کمک می‌کند.

قصه‌های مجید هم در یک مجلد و هم به صورت پنج جلد جداگانه منتشر شده است.

نخستین جلد از این مجموعه در سال ۱۳۵۳ منتشر شده است. و تا کنون بیست و سه بار بازچاپ و از برخی از داستان‌های آن نیز مجموعه‌ی تلویزیونی به کارگردانی کیومرث پوراحمد ساخته شده است.

نوشته ویدئو/ خانه مادربزرگ قصه‌های مجید این روزها به این شکل درآمده! اولین بار در بازیگرها. پدیدار شد.

Teknede tatil keyfi için SuperTekne.com'dan Göcek Tekne Kiralama hizmeti alabilirsiniz. Göcek Yat Kiralama, İstanbul Tekne Kiralama hizmetlerini en iyi hizmet ve uygun fiyat ile vermektedir. Hair Transplant Istanbul, DHI Hair Transplant Regal Dent provides dental implants, smile design, porcelain and zircon dental veneers and hollywood smile dental services in Istanbul.You can contact Regal Dent fo Dental Implant Istanbul, Hollywood Smile Istanbul and Porcelain Laminate Veneers.