بهترین انیمه های شوجو با فضای فانتزی در سال ۲۰۲۳ و تمام دوران – اندلرن

مطلب بهترین انیمه های شوجو با فضای فانتزی در سال 2023 و تمام دوران برای اولین بار در وب سایت اندلرن – فیلم، بازی و هنر نوشته شده است. – اندلرن – فیلم، بازی و هنر – رسانه تخصصی فیلم، بازی و هنر – https://andlearn.ir/

بسیاری از انیمه‌های ژانر شوجو فانتزی دارای داستان‌های سرگرم‌کننده‌ای هستند. با اندلرن بمانید تا با بهترین انیمه های شوجو فانتزی آشنا شوید.

ژانرهای شوجو و فانتزی دو تا از محبوب‌ترین ژانرهای انیمه هستند که محبوبیت زیادی دارند. مانگا و انیمه Shoujo معمولاً دختران جوان را هدف قرار می‌دهد و قهرمانان زن انیمه را در آن به نمایش می‌گذارد و ژانر محبوب فانتزی عناصر جادویی و فراطبیعی از همه نوع را بررسی می‌کند.

مقالات مکمل:

بهترین انیمه های 2023 + [تاریخ اکران و تریلر]

بهترین انیمیشن های 2023 + [تاریخ اکران، تریلر و دسته‌بندی ژانر]

بهترین انیمه های شوجو فانتزی

 • بهترین انیمه‌های شوجو فانتزی تمام دوران
  • Little Witch Academia
  • Rascal Does Not Dream Of A Bunny Girl Senpai
  • Sailor Moon Crystal
  • Ascendance of a Bookworm
  • ReLIFE
  • Cardcaptor Sakura
  • The Twelve Kingdoms
  • Yona Of The Dawn
  • Revolutionary Girl Utena
  • Princess Tutu
  • Fruits Basket
 • بهترین انیمه‌های شوجو فانتزی 2023
  • Sugar Apple fairy tale
  • Sacrificial Princess and the King of Beasts
  • The Most Heretical Last Boss Queen: From Villainess to Savior
بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

وقتی آنها با هم ترکیب می‌شوند تا دختران قهرمان را به ماجراجویی در انواع مختلف دنیاها و داستان‌های فانتزی ببرند، برخی از بهترین و ماندگارترین انیمه‌های ساخته شده را به دست می‌آورند. از بین تمامی انیمه‌های موجود در پایگاه بین المللی فیلم (IMDb)، این انیمه‌ها بالاترین امتیاز را در تمام دوران توسط طرفداران دارند.

پس اگر می‌خواهید با بهترین انیمه شوجو فانتزی آشنا شوید، در این نوشتار با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین انیمه های Fantasy Shojo بپردازیم.

Little Witch Academia

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

«قلب که باور دارد جادوی توست!» – اینها کلماتی بود که الگوی آتسوکو کاگاری، جادوگر مشهور ارابه براق، سال‌ها پیش در یک اجرای جادویی به او گفت. از آن زمان، آکو با این کلمات زندگی می‌کند و آرزو دارد که مانند ارابه براق جادوگری باشد، جادوگری که می‌تواند به مردم لبخند ببخشد. از این رو، حتی پیشینه غیر جادویی او مانع از ثبت نام در آکادمی جادویی لونا نوا نمی‌شود.

با این حال، هنگامی که یک آکو هیجان زده سرانجام به مدرسه جدیدش می‌رود، سفر به آنجا چیزی جز آرام است. پس از سفر پرمخاطره‌اش، او با لوته یانسون خجالتی و سوسی منباوران طعنه آمیز دوست می‌شود. برای نهایت لذت، او همچنین عصای ارابه، میله براق را کشف می‌کند که آن را مال خود می‌داند.

متأسفانه، دوران او در لونا نوا چالش‌برانگیزتر از آن چیزی است که آکو می‌توانست باور کند. او مطلقاً از پایین‌تر ماندن نسبت به بقیه همسالان خود، به‌ویژه رقیب خودخوانده‌اش، دایانا کاوندیش زیبا و با استعداد، خودداری می‌کند، بنابراین او برای جبران رفتار بی‌محور و ناتوانی خود در جادو، به عزم خود متکی است. در زمانی که جادوگری رو به افول می‌باشد، آکادمی جادوگر کوچک ماجراهای جادویی آکو و دوستانش را دنبال می‌کند تا معنای واقعی جادوگر بودن را یاد بگیرند.

Little Witch Academia به خوبی شخصیت آکو را گسترش می‌دهد. انرژی و اراده بالای او کار بزرگی را برای اجرای نمایش انجام می‌دهد، به ویژه از طریق یک طرح داستانی در حال توسعه درباره چگونگی تغییر جهان جادویی در عصر مدرن. سازگاری آکو برای موفقیت در مدرسه دقیقاً همان چیزی است که جامعه آنها در کل به آن نیاز دارد.

Rascal Does Not Dream Of A Bunny Girl Senpai

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

Rascal Does Not Dream Of A Bunny Girl Senpai یک مجموعه انیمه 13 قسمتی است که در سال 2018 پخش شد. بیشتر بینندگان این انیمه را با نام کوتاه آن Bunny Girl Senpai می‌شناسند. این داستان ساکوتا آزوساگاوا را دنبال می‌کند که در کتابخانه با مای ساکوراجیما با لباس خرگوش آشنا می‌شود. هیچ کس دیگری در کتابخانه نمی‌تواند او را ببیند.

در Bunny Girl Senpai، مشخص می‌شود که مای یک بازیگر کودک مشهور بود. با این حال، او به سندرم نوجوانی مبتلا شده است که باعث می‌شود مردم او را فراموش کنند. حتی وقتی مردم او را ملاقات می‌کنند، در نهایت او را به زودی فراموش می‌کنند. با وجود موانعی که با آنها روبرو می‌شوند، ساکوتا و مای در نهایت عاشق می‌شوند و بعدها می‌بینند که با مشکلات مشابهی روبرو هستند.

Sailor Moon Crystal

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

اگرچه اوساگی تسوکینو کمی دست و پا چلفتی است و به راحتی اشک می‌ریزد، او یک دختر 14 ساله معمولی می‌باشد که در سال دوم دبیرستان است. با این حال، همه اینها زمانی تغییر می‌کند که برخوردی با لونا، یک گربه سیاه سخنگو مرموز، که سرش نشان هلال ماه را دارد، منجر به این می‌شود که این حیوان یک سنجاق سینه جادویی به او بدهد. اکنون اوساگی می‌تواند به Sailor Moon تبدیل شود، دختری جادویی در لباس ملوان که از عشق و صلح محافظت می‌کند.

اوساگی به عنوان نگهبان عدالت منصوب می‌شود و وظیفه جستجوی کریستال نقره‌ای افسانه‌ای، یک مصنوع جادویی که دارای قدرت بسیار زیاد است، و همچنین یافتن سایر محافظان ملوان و شاهزاده خانم گمشده خانه لونا را دارد. با این حال، ماموریت او بدون مخالفت نیست. ملکه بریل، حاکم پادشاهی تاریک، می‌خواهد کریستال نقره را مال خود کند و قدرت آن را برای خود بگیرد.

مانند Sailor Moon کلاسیک، Crystal دارای برخی از شجاع‌ترین قهرمانان انیمه است، و در حالی که طرفداران موافق هستند که سبک هنری و انیمیشن آن نیاز به عادت کردن دارد، این ریبوت بیشتر از عمق شخصیت با مانگای اصلی تطبیق می‌دهد، با سرعت بهتری داستان را روایت می‌کند و دارای موسیقی عالی می‌باشد.

Ascendance of a Bookworm

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

اورانو موتوسو عاشق کتاب است و میل بی‌پایانی به خواندن ادبیات بدون توجه به موضوع دارد. او تقریباً قبل از اینکه زندگی‌اش در یک تصادف به پایان برسد، شغل رویایی خود یعنی کتابدار شدن را برآورده می‌کند. همانطور که او آخرین نفس خود را می‌کشد، آرزو می‌کند که بتواند در زندگی بعدی خود کتاب‌های بیشتری بخواند.

گویی که سرنوشت به دعای او گوش می‌دهد، او به‌عنوان دختری پنج ساله ضعیف که در قرون وسطی زندگی می‌کند، از خواب بیدار می‌شود. چیزی که بلافاصله به ذهن او می‌رسد، اشتیاق او است. او سعی می‌کند چیزی برای خواندن پیدا کند، اما از نبود کتاب در اختیارش ناامید می‌شود.

بدون ماشین چاپ، کتاب‌ها باید با دست نوشته و کپی شوند، که باعث گرانی آنها می‌شود. به این ترتیب، فقط تعداد کمی از اشراف می‌توانند آنها را بخرند، اما این مانع ماین نمی‌شود. او ثابت خواهد کرد که اراده‌اش برای خواندن شکست ناپذیر است و اگر کتابی در اطراف نباشد، خودش آنها را می‌سازد.

در حالی که سرعت آهسته آن ممکن است برخی از بینندگان را ناامید کند، برخی دیگر با پیش فرض آن (که در میان ژانر ایسکای منحصر به فرد است، که به جای خالقان یا دانش پژوهان، قهرمانان جنگجو را نشان می‌دهد)، ظاهر روشن و رنگارنگ و قهرمان فوق العاده دلسوز آن مجذوب خواهند شد.

ReLIFE

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

ReLIFE یک انیمه 13 قسمتی است که در سال 2016 پخش شد. این انیمه حول محور کایزاکی آراتای 27 ساله است. به او قرصی پیشنهاد می‌شود که به او اجازه می‌دهد دوباره در سن هفده سالگی ظاهر شود. او در یک دبیرستان ثبت نام می‌کند و سعی در تلاش است تا عین حال که جوانی‌اش را دوباره زندگی می‌کند، خود فعلی خود را تغییر دهد. آراتا سپس یک بار دیگر به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی زندگی می‌کند.

با این حال، با وجود اینکه آراتا 17 ساله به نظر می‌رسد، هنوز از نظر بیولوژیکی یک مرد 27 ساله است. آراتا و دوستانش در طول سفر دبیرستانش دچار مشکلات متعددی مانند از هم پاشیدگی دوستی‌ها و تمایلات خودخواهانه می‌شوند. در پایان ReLIFE، آراتا به خود قبلی خود باز می‌گردد، اما همیشه خاطرات دوران جوانی خود و دوستی‌های خود را با او حفظ خواهد می‌کند.

Cardcaptor Sakura

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

ساکورا کینوموتو ده ساله یک دانش آموز کلاس چهارم معمولی است که در توموئدا زندگی می‌کند تا اینکه یک روز به طور تصادفی با کتابی مرموز به نام “کلو” برخورد می‌کند. او که در مورد کشف خود فکر می کند، ناخواسته باعث می‌شود که باد جادویی کارت‌ها را در سراسر شهر پراکنده کند.

این حادثه جانوری عجیب، کروبروس، ملقب به «کرو» را از خواب بیدار می‌کند که به ساکورا می‌گوید که «کارت‌های کلو» عرفانی را پخش کرده است که توسط جادوگر کلو رید ساخته شده‌اند. با توجه به توانایی هر کارت برای عمل مستقل و قدرت باورنکردنی آنها، کلو آنها را از بین برده بود. اکنون که آنها آزاد شده‌اند، کارت‌ها خطر بزرگی برای جهان به همراه دارند و این بر عهده ساکورا است که به آنها پایان دهد.

با انتصاب ساکورا به عنوان “کارت گیر” و اعطای کلید مهر و موم شده به او، کرو به او وظیفه می‌دهد تا همه کارت‌های کلو را بیابد و دوباره بگیرد. ساکورا در کنار بهترین دوستش تومویو دایدوجی و با راهنمایی کرو، باید یاد بگیرد که وظیفه مخفی جدید خود را با مشکلات روزمره متعادل کند، زیرا او در ماجراهای جادویی خود به عنوان Cardcaptor Sakura شناخته می‌شود.

Cardcaptor Sakura هنوز هم به دلیل لحن سرگرم کننده و دلنشین و جذابیت گسترده‌اش محبوب است. صحنه‌های کمدی، اکشن، و عاشقانه (مخصوصاً پس از معرفی عشق ساکورا، سیائوران لی) آن بسیار خوب می‌باشد، و به عنوان یک نمونه عالی برای انیمه‌های دختر جادویی که بعد از آن عرضه شد، عمل کرد.

The Twelve Kingdoms

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

یوکو ناکاجیما فقط می‌خواهد عادی باشد. او کاری را که از او خواسته می‌شود انجام می‌دهد، نمرات خوبی می‌گیرد، رئیس کلاس خود است، و حتی هر زمان که بتواند به همکلاسی‌هایش کمک می‌کند، اما به دلیل موهای قرمزش، او هرگز عادی نبود. بنابراین او کسی را ندارد که بتواند واقعاً آن را دوست خطاب کند.

اما در یک روز معمولی، مردی که ادعا می‌کند اهل دنیای دیگری است وارد کلاس درس یوکو می‌شود و در مقابل او تعظیم می‌کند. این مرد مو بلوند زیبا، کِیکی، ادعا می‌کند که یوکو استاد او است و بر تاج و تخت پادشاهی او تعلق دارد. با این حال، اولین ملاقات آنها کوتاه می‌شود زیرا کیکی توسط جانوران ماورایی به نام یوما دنبال می‌شود.

او می‌تواند با یوکو به قلمرو خودش فرار کند، اما دو همکلاسی دیگر، ایکویا آسانو و یوکا سوگیموتو، نیز در جنون گرفتار شده‌اند. متأسفانه، مشکلات آنها تازه شروع شده است، زیرا حمله یوما آنها را از کیکی جدا می‌کند. تنها در این سرزمین عجیب و غریب جدید، این دانش آموزان عادی باید یاد بگیرند که از عهده خودشان برآیند.

The Twelve Kingdoms بر اساس مجموعه رمان‌های در حال انجام فویومی اونو، نه تنها دارای یک دنیای فانتزی غنی و جذاب است، بلکه یک آرک عالی برای قهرمان خود دارد. یوکو داستان را به عنوان یک کودک وحشت زده و از عمق خود شروع می‌کند که در سختی دنیای جدیدش از هم می‌پاشد و آن را به عنوان یک ملکه عاقل و قدرتمند با دایره‌ای قوی از دوستان و متحدانش به پایان می‌رساند. حضور The Twelve Kingdoms در فهرست بهترین انیمه های Fantasy Shojo یک اولویت برای ما بود.

Yona Of The Dawn

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

پرنسس یونا، تنها فرزند نوازنده پادشاه کوکا ایل، زندگی بی‌دغدغه‌ای را در قصر می‌گذراند تا اینکه پسر عموی بزرگترش کودتا کرده و پدرش را به قتل رساند. یونا که با کمک محافظش، هاک، یکی از وفادارترین یاران انیمه، فرار می‌کند، باید در مورد پادشاهی که همیشه بیش از حد از آن پناه داشته است یاد بگیرد و متحدان خود را جمع کند و آنقدر قوی شود که تاج و تخت را از پسر عمویش پس بگیرد.

Yona of the Dawn ترکیبی عالی از دسیسه‌های سیاسی و عناصر فانتزی است. این داستان در حال آشکار شدن در مورد نوادگان اژدهاهای باستانی، که همگی قرار است در اطراف فرمانروای قانونی یونا جمع شوند، به خوبی با کارهای واقعی‌تر کوکا و پادشاهی‌های همسایه‌ ترکیب می‌شود. داستان فرعی عاشقانه هاک و یونا نیز بسیار خوب انجام شده است: این دو به شدت به یکدیگر وابسته می‌شوند، به گونه‌ای که تماشای آن بسیار سرگرم کننده است.

Revolutionary Girl Utena

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های Fantasy Shojo

Utena Tenjou با پوشیدن لباس پسرانه به آکادمی Ohtori می‌آید و حلقه مهر گل رز را در دست دارد و به او اجازه می‌دهد در دوئل‌های مخفیانه آکادمی برای دست عروس رز، Anthy Himemiya شرکت کند. گفته می‌شود که پیوستن به آنتی برای برنده دوئل‌ها قدرت تغییر جهان را به ارمغان می‌آورد، اما یوتنا تصمیم می‌گیرد نه برای قدرت، بلکه برای تحقق جاه‌طلبی دوران کودکی‌اش برای تبدیل شدن به یک شاهزاده مانند شخصیت مرموزی که او را در کودکی نجات داد، پیروز شود.

با جلوه‌های بصری و اکشن خیره کننده، کاوش در مضامین پیچیده‌ای مانند نقش‌های جنسیتی، ضربه روحی و بلوغ، و طرحی با ابهام و زیرمتن کافی برای ایجاد مجموعه‌ای از فیلم‌های جالب، Revolutionary Girl Utena یکی از تاثیرگذارترین انیمه‌های شوجو تمام دوران است.

Princess Tutu

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
محبوب ترین انیمه های شوجو فانتزی

در افسانه‌ای که جان می‌گیرد، اهیرو («اردک» به زبان ژاپنی) دست و پا چلفتی، شیرین و ملایم شخصیتی بعید به نظر می‌رسد. در واقعیت، آهیرو به اندازه گربه‌ها و تمساح‌های سخنگو که در شهر او زندگی می‌کنند جادویی است، زیرا اهیرو واقعاً یک اردک است. آهیرو که توسط دروسل مایر مرموز به یک دختر انسان تبدیل شده است، به زودی دلیل وجود خود را می‌فهمد.

آهیرو با استفاده از آویز تخم مرغی شکل جادویی (معرفی و تحلیل بهترین انیمه های جادویی 2022 و تمام دوران) خود، می‌تواند به پرنسس توتو تبدیل شود، یک رقصنده باله زیبا و با استعداد که رقص‌هایش مردم را از آشفتگی در قلبشان رها می‌کند. آهیرو با توانایی جدید خود، چالش جمع آوری تکه‌های از دست رفته قلب شاهزاده‌اش را می‌پذیرد، زیرا مدت‌ها پیش او آن را شکسته بود تا یک کلاغ شیطانی را برای همیشه از بین ببرد. شاهزاده توتو داستان قهرمانان و مبارزه آنها با سرنوشت است. باورها، احساسات و در نهایت اعمالشان تعیین می‌کند که آیا این افسانه می‌تواند به “پایان خوش” خود برسد یا خیر.

یکی از بسیاری از انیمه‌های نمادین که در سال 2022 20 ساله می‌شود، شاهزاده توتو از تصاویر، موسیقی و طراحی شخصیت‌های باله‌های معروف برای تعریف داستان خارق العاده خود استفاده می‌کند. این انیمه بیشتر مکانیک داستان‌گویی خود را بررسی می‌کند، زیرا شخصیت‌ها آن می‌جنگند تا از نقش‌های از پیش تعیین‌شده‌شان رهایی یابند و در نهایت با در دست گرفتن کنترل داستان برای خود، به ارتفاعات جدیدی برسند.

Fruits Basket

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه شوجو فانتزی

سبد میوه‌ها نمونه‌ای عالی از نمایشی با دیدی واضح است و این انیمه آن را با نحوی عالی ارائه می‌کند. شخصیت‌ها، صداپیشگی، انیمیشن، موسیقی، و طرح داستان با عشق و دقت زیادی انجام شده است و باعث می‌شود که نزدیک نشدن به شخصیت‌ها تقریبا غیرممکن باشد.

زمانی که رانش زمین چادر تورو هوندا که در آن زندگی می‌کرد را از بین می‌برد، اعضای خانه محترم سوما به او اجازه دادند تا زمانی که پدربزرگ او بازسازی خانه‌اش را انجام می‌دهد، با آنها زندگی کند. اما وقتی که تورو به طور تصادفی به آغوش کیو سوما می‌افتد و ناگهان به یک گربه تبدیل می‌شود، خوانندگان می‌فهمند که چرا خانواده سوما همیشه از دیگران فاصله می‌گیرند.

Sugar Apple Fairy Tale

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

آن هالفورد یک شیرینی‌ساز است که مصمم می‌باشد راه مادرش را دنبال کند و استاد شکر نقره‌ای شود، عنوانی که فقط توسط خانواده سلطنتی اعطا می‌شود. این انیمه که قرار است توسط استودیو J.C Staff ساخته شود، در آوریل سال 2023 منتشر خواهد شد.

Sacrificial Princess and the King of Beasts

بهترین انیمه های شوجو 2022
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

ساریفی نود و نهمین قربانی زنی می‌باشد که قرار است توسط پادشاه جانوران و شیاطین خورده شود. اما با وجود این او هیچ ترسی ندارد زیرا هرگز خانواده و خانه‌ای برای از دست دادن نداشته است، بنابراین نگرش مثبتی به خود می‌گیرد و هیچ نگرانی درباره خورده شدن ندارد.

پادشاه او را سرگرم کننده می‌بیند و به او اجازه می‌دهد تا زمان مرگ در کنارش بماند. این باعث می‌شود که او حقیقت را در مورد پادشاه جانوران و شیاطین بیابد و با وجود اینکه یک انسان زن است، به همسر پادشاه تبدیل می‌شود. این باعث می‌شود که سایر جانوران و شیاطین (بهترین انیمه های شیطانی یا ارباب شیطانی) دیوانه شوند، اما پادشاه به اندازه کافی قدرتمند است که آنها را ساکت کند. این گونه است که ساریفی به اولین ملکه انسانی شیاطین و جانوران تبدیل می‌شود.

The Most Heretical Last Boss Queen: From Villainess to Savior

بهترین انیمه های شوجو فانتزی
بهترین انیمه های شوجو فانتزی

Pride Royal Ivy آخرین رئیس و تفاله همه جانبه در بازی otome To a Beam of Light With You است. او مرتکب جنایات بی‌شماری شد – از بردگی برادر خوانده‌اش در یک قرارداد قاطع تا سوء استفاده از موقعیت خود علیه خدمتکاران خانه. به طور خلاصه، او یک شرور خالص است.

یک دانش آموز دبیرستانی عادی در ژاپن به بدن هشت ساله پرنسس پراید تبدیل می‌شود. اولین دستور: زنده بمانید تا یک روز دیگر را ببینید. او با استفاده از توانایی‌های تقلب مانند خود، تصمیم می‌گیرد پدرش را نجات دهد، پادشاهی را نجات دهد و به یک حاکم مهربان و خیرخواه تبدیل شود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمه کاوایی 2023 و تمام دوران
 • محبوب ترین انیمه سریالی نتفلیکس 2023 و تمام دوران
 • فانتزی ترین انیمه های تاریخی 2023 و تمام دوران
 • بهترین انیمه چینی (دونگهوا) 2023 و تمام دوران

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین انیمه های شوجو فانتزی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت اندلرن عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام اندلرن جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

مطلب بهترین انیمه های شوجو با فضای فانتزی در سال 2023 و تمام دوران برای اولین بار در وب سایت اندلرن – فیلم، بازی و هنر نوشته شده است. – اندلرن – فیلم، بازی و هنر – رسانه تخصصی فیلم، بازی و هنر – https://andlearn.ir/