۱۰ افسانه جادویی که می توان آنها را به انیمیشن های دیزنی تبدیل کرد • بازیگرها

افسانه دیزنی

داستان های پریان همیشه منبع الهام بسیاری از انیمیشن های دیزنی بوده اند. حالا نوبت کدام افسانه است که نقل نشده است؟ در این مقاله به 10 نمونه از افسانه های جادویی اشاره می کنیم که قابلیت تبدیل شدن به انیمیشن زیبای دیزنی را دارند.

  • آیا دیزنی می تواند نژادپرستی انیمیشن های گذشته خود را جبران کند؟

دیزنی در طول تاریخ خود اغلب از افسانه ها و فولکلور برای ساخت انیمیشن الهام گرفته است. برخی اقتباس‌های وفادار بودند که خود داستان را دقیقاً به تصویر می‌کشیدند، در حالی که برخی دیگر فقط به عنوان نقطه شروع و ایده برای کار طولانی مدت استفاده می‌شدند.

با توجه به اینکه برخی از موفق ترین آثار استودیو مانند Frozen، علاءالدین و The Little Mermaid به این شکل ساخته شده اند، به نظر می رسد که این استراتژی در آینده در کنار خلق داستان های اصلی مانند Enchantment است. خوشبختانه، کاتالوگ های گسترده ای از افسانه ها از سراسر جهان هنوز به عنوان منابع الهام وجود دارد.

1. هانسل و گرتل

یکی از داستان‌های پریان بسیاری که توسط برادران گریم، هانسل و گرتل جمع‌آوری و منتشر شده است، داستان خواهر و برادری را روایت می‌کند که در یک جنگل گم می‌شوند تا اینکه در خانه‌ای که از آب نبات و شکلات ساخته شده است، با جادوگری روبرو می‌شوند. .

در این داستان جادوگر سعی می کند بچه ها را بخورد، اما در نهایت این برادران شجاع او را فریب می دهند (و می کشند!) و فرار می کنند. دیزنی اغلب بی رحمی داستان های اصلی را کم اهمیت جلوه می دهد و این باید در مورد «هنسل و گرتل» باشد. با این حال، قهرمانان ما، این برادران شجاع و جادوی جادوگر در خانه شکلاتی او برای اقتباس مناسب به نظر می رسند.

2. Rumpelstiltskin

چین و چروک

دیزنی شخصیت های بدیع و اصلی داشت و رامپلستیلتسکین قطعا یکی از آنها بود. Rumplestiltskin موجودی اجنه مانند است که به یک زن جوان کمک می کند تا رشته های طلا را از کاه بسازد، ادعایی نادرست که پدر دختر در مورد او به پادشاه گفت.

در ازای آن، رامپلستیلتسکین یک سری خواسته ها را مطرح می کند، مانند گرفتن اولین فرزند متولد شده از آن زن. اما زمانی که زمان آن فرا می رسد که زن جوان بچه اش را رها کند، او قبول نمی کند و در عوض رامپلستیلتسکین به او پیشنهاد معامله می دهد.

رامپل ادعا کرد که اگر رن بتواند نام واقعی خود را حدس بزند (که تا آن لحظه نمی دانست) معامله آنها قطع می شد. ماهیت حیله گر و معمایی این داستان آن را به یک انتخاب قانع کننده برای دیزنی تبدیل کرد و همچنین به آنها فرصتی برای کشف شخصیت رامپلستیلتسکین داد.

3. کلاه قرمزی

لایه

«کلاه قرمزی» یکی از شناخته‌شده‌ترین افسانه‌های اروپایی است و جای تعجب دارد که تنها تلاش دیزنی برای اقتباس از این داستان در انیمیشن کوتاه «گرگ بد بزرگ» در سال 1934 به پایان رسید.

این افسانه داستان دختری به نام کلاه قرمزی را روایت می کند که در حال پیاده روی برای رساندن غذا به مادربزرگ بیمار خود است که با گرگی وحشتناک روبرو می شود که بعداً به مادربزرگ دختر تبدیل می شود. نسخه‌های متفاوتی از این افسانه با پایان‌های وحشتناک متفاوت وجود دارد، در برخی از آن کلاه قرمزی زنده مانده و در برخی دیگر خورده می‌شود. با این حال، محیط جنگلی عجیب و غریب و شخصیت های باستانی همان نقش و نگار باقی می مانند و منابع الهام بسیاری را برای دیزنی فراهم می کنند.

4. Goosebumps (دختر غازها)

دختر

داستان دیگری که توسط برادران گریم گردآوری و منتشر شده است «دختر غازها» است که شخصیت اصلی آن شاهزاده ای است که در طول سفر خود به سرزمین پادشاهی همسایه با مشکلاتی مواجه می شود. مجموعه ای از وقایع منجر به دزدیده شدن هویت سلطنتی دوک توسط خدمتکار حیله گر آب می شود و دوک مجبور می شود از غازها مراقبت کند.

هویت های اشتباه یا مخفی موضوعی رایج در افسانه ها هستند و دیزنی از آن ها برای موفقیت در فیلم هایی مانند Tangled استفاده کرده است. در این داستان جادویی و لطیف «دختر غاز» سرانجام هویت واقعی شاه دخت به اثبات می رسد و او به جایگاه سابق خود باز می گردد. این شاهزاده کاندیدای عالی برای اقتباس دیزنی خواهد بود.

5. شاهزاده خانم و نخود

پادشاه

دیزنی عاشق خلق صحنه هایی است که حول یک شخصیت محوری می چرخد، و شاهزاده و نخود هانس کریستین اندرسن داستانی است که این کار را به خوبی انجام می دهد.

  • 8 انیمیشن دیزنی که سزاوار یک دنباله (بهتر) هستند

یک شاهزاده به دنبال عروس کامل خود می گردد، زنی مرموز که ادعا می کند یک شاهزاده خانم است به قلعه او می رسد و ادعای او با قرار دادن مخفیانه یک نخود زیر تشک هایشان مورد آزمایش قرار می گیرد، زیرا یک خانواده سلطنتی واقعی می تواند حتی کوچکترین مزاحمتی را تحمل کند. . راحتی شما

پیش‌فرض کمیک داستان را می‌توان به روش‌های مختلفی توسط دیزنی تفسیر کرد، زیرا طرح‌های پیچیده‌ای را که بسیاری از خانواده‌های سلطنتی در افسانه‌ها دنبال می‌کنند برای تعیین یک شخص نجیب آشکار می‌کند.

6. شاهزاده قورباغه / واسیلیسا خردمند

فرزند دختر

این افسانه را نباید با “شاهزاده قورباغه” دیزنی که بر اساس داستانی جداگانه ساخته شده بود اشتباه گرفت، افسانه “شاهزاده قورباغه” (یا واسیلیسا خردمند) پتانسیل بیشتری نسبت به آن داستان دارد.

با تمام تفاوت ها، این داستان اساساً افسانه سه شاهزاده است که به دنبال همسر هستند. پادشاه به آنها می گوید که هر کدام یک تیر پرتاب کنند و هر کجا که فرود آید می توانند همراهان خود را پیدا کنند. یکی توسط قورباغه ای پیدا می شود که به طور معجزه آسایی از زنان انسانی در وظایف تعیین شده توسط سه نفر پیشی می گیرد و بعداً شاهزاده می شود. این توانایی های تغییر شکل و همچنین نبوغ قورباغه می تواند برای دیزنی برای ساخت یک انیمیشن متقاعد کننده باشد.

7. لاک پشت و خرگوش

خرگوش

یکی از معروف‌ترین افسانه‌های ازوپ (نویسنده و داستان‌نویس یونانی) «لاک‌پشت و خرگوش» است که در آن قهرمان‌های داستان در مسابقه‌ای شرکت می‌کنند که در آن لاک‌پشت آهسته، که هیچ‌کس انتظارش را نداشت، به دلیل گستاخی برنده می‌شود. خرگوش

علیرغم داستان ساده اش، عناصر موضوعی این افسانه قدرتمند است و هم مزایای پشتکار و هم خطرات اعتماد بیش از حد را نشان می دهد. تاریخچه شخصیت‌های حیوانات دیزنی می‌تواند به آن‌ها اجازه دهد تا این داستان را به شیوه‌های تازه و هیجان‌انگیزی به تصویر بکشند و از آن به عنوان سکوی پرشی برای روایتی غنی‌تر استفاده کنند.

8. جک و لوبیا

شوخی

“Jack and the Beanstalk” یک افسانه انگلیسی است که داستان قهرمان جوان خود را روایت می کند که لوبیاهای جادویی به دست می آورد. وقتی این لوبیا را در زمین می کارید، به یک ساقه بزرگ تبدیل می شود که تا ابرها می رسد، جایی که یک غول زندگی می کند.

جک از ساقه لوبیا بالا می رود و غول را ملاقات می کند و باید از دست او فرار کند. مانند برخی فداکاری های دلخراش دیزنی، این کار زمانی انجام می شود که جک ساقه لوبیا را از بین می برد و ارتباط خود را با مکان جادویی (و مسلماً خطرناک) در ابرها قطع می کند.

در واقع، دیزنی اقتباسی از داستان به نام «غول پیکر» را برنامه ریزی کرده بود، اما متأسفانه به گفته امپایر، چند سال پیش آن را کنار گذاشته شد. با این حال، داستان هنوز پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک هیجان انگیز دارد.

9. بابا یاگا

بابا

فیلم‌های دیزنی با داشتن سهم نسبتاً شرورانه‌ای که می‌توانند قهرمان شوند، از رویارویی با مسائل اخلاقی نمی‌ترسند، و داستان‌های بابا یاگا مطمئناً خود را به این نوع روایت‌ها می‌دهند.

شخصیتی از فولکلور اسلاو، بابا یاگا در بسیاری از روایات ظاهر شده است، اغلب به عنوان یک شرور، اما گاهی اوقات به قهرمانان در ماجراجویی کمک می کند. خانه او یک کابین در جنگل است که روی پاهای مرغ حرکت می کند و جادوگر اغلب با دیگ خود به اطراف پرواز می کند. تاریخچه غنی این شخصیت می تواند الهام بخش داستان های مختلفی باشد که به سبک منحصر به فرد دیزنی زنده شده اند.

10 قوهای وحشی

چی

قوهای وحشی هانس کریستین اندرسن به سفر یک شاهزاده می پردازد تا 11 خواهر و برادرش را که توسط نامادری شریرشان تبدیل به قو شده اند نجات دهد.

  • چرا دیزنی از صحنه های تکراری در انیمیشن های خود استفاده کرده است؟

شاهزاده برای نجات برادرانش محکوم به اجرای دستوری می شود و آن این است که برای هر یک از شاهزادگان پیراهن هایی از گزنه می بافد، اما پادشاه او را به جادوگری متهم می کند، اما او حتی در مواقع محکومیت، با استواری به وظیفه خود ادامه می دهد. سوزاندن در آتش است “قوهای وحشی” داستانی است که در نهایت عشق و اراده خانواده را آموزش می دهد و مضامینی را که فیلم های دیزنی به آن می شناسند بازتاب می دهد.

منبع: screen rant

The post 10 افسانه جادویی که می توان آنها را به انیمیشن های دیزنی تبدیل کرد اولین بار در بازیگرها پدیدار شد.

Teknede tatil keyfi için SuperTekne.com'dan Göcek Tekne Kiralama hizmeti alabilirsiniz. Göcek Yat Kiralama, İstanbul Tekne Kiralama hizmetlerini en iyi hizmet ve uygun fiyat ile vermektedir. Hair Transplant Istanbul, DHI Hair Transplant Regal Dent provides dental implants, smile design, porcelain and zircon dental veneers and hollywood smile dental services in Istanbul.You can contact Regal Dent fo Dental Implant Istanbul, Hollywood Smile Istanbul and Porcelain Laminate Veneers.