۱۰ بازیگر مردی که همیشه برای یک نقش شناخته می شوند • بازیگرها

بازیگر مرد

در هالیوود، یک بازیگر برای تبدیل شدن به یک ستاره تنها به یک نقش نمادین نیاز دارد، اما در برخی موارد، این نقش به نقشی تبدیل می‌شود که همه در پایان کار بازیگر را می‌شناسند.

بسیاری از این بازیگران به واسطه شخصیت های نمادینی که بازی کرده اند توانسته اند نامی برای خود دست و پا کنند و طرفداران زیادی را به خود جذب کنند. البته هر یک از این بازیگران چندین نقش اصلی در کارنامه خود دارند و در فیلم‌های مورد تحسین منتقدان بازی کرده‌اند، اما با این حال هر یک از آنها تنها به خاطر بازی در یکی از این شخصیت‌های نمادین شناخته شده‌اند. .

  • 7 بهترین بازی لیام نیسون در نقش مکمل. از «بتمن آغاز می‌شود» تا «بهشت»
  • 12 نقش برتر استیو کارل در فیلم ها و سریال ها
  • 10 نقش برتر باب ادنکرک; یک کمدین تبدیل به ستاره اکشن شد.

1. دنیل رادکلیف – هری پاتر

قبل از اینکه دنیل رادکلیف به سنین نوجوانی خود برسد، هری پاتر نقشی شد که زندگی حرفه ای او را تا آخر عمر تضمین کرد. رادکلیف طی ده سال در هشت دنباله «هری پاتر» بازی کرد و توانست به شهرت جهانی دست یابد و از آن زمان به یکی از شناخته شده ترین بازیگران این صنعت تبدیل شود. پس از پایان مجموعه «هری پاتر»، عموم مردم علاقه مند بودند که حرفه رادکلیف پس از پاتر به کجا خواهد رفت. اما پس از آن رادکلیف به ایفای نقش در فیلم های مختلف ادامه داد و به سمت سریال های تلویزیونی نیز کشیده شد. با این حال، به دلیل موفقیت گسترده این فرنچایز، او را به عنوان هری پاتر و برای بازی در این فیلم می شناسند.

2. کیلین مورفی-تامی شلبی

بازیگر هالیوود

کیلیان مورفی یکی از پرکارترین بازیگران هالیوود است که فیلم های مهم زیادی در کارنامه کاری خود دارد. از نقش های برجسته او می توان به مترسک در سه گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان و رابرت فیشر در اکشن علمی تخیلی Inception اشاره کرد. با این حال، مسلماً برجسته ترین نقش او تا به امروز نقش تامی شلبی در Peaky Blinders است. این بازیگر توانست شخصیت تامی شلبی را به زیبایی هر چه تمامتر بازی کند و با بازی در شش فصل این سریال به مدت حدود ده سال تبدیل به یک چهره تمام عیار تلویزیونی شود. بدون شک این کاغذ بادوام ترین کاغذی است که او می تواند به خاطر بسپارد.

3. دنیل کریگ-جیمز باند

بازیگر هالیوود

اگرچه دنیل کریگ تا قبل از دهه 1990 بازیگر سرشناسی بود و در فیلم «کازینو رویال» نقش جیمز باند را بازی می کرد، اما بازی در نقش قهرمان نمادین این فیلم او را به بازیگری سرشناس در هالیوود تبدیل کرد. این بازیگر که در طول حدود 15 سال در پنج فیلم از این فرنچایز بازی کرد، به عنوان قدیمی ترین جیمز باند در این فرنچایز شناخته می شود و می توان گفت یکی از محبوب ترین جیمز باند نیز می باشد. او پس از دنباله «جایی برای مردن نیست» رسما با شخصیت 007 خداحافظی کرد. اما او موفق شد تاریخ ساز شود و اولین جیمز باند باشد که در این دنباله ها می میرد. این نقش، کریگ را به یکی از بزرگان عرصه بازیگری تبدیل کرد و به او شهرتی داد که برای همیشه در کنار او خواهد ماند.

4. کریس همسورث-ثور

بازیگر هالیوود

دنیای سینمایی مارول پردرآمدترین فرنچایز در حال حاضر است، بنابراین وقتی بازیگری به این فرنچایز می‌پیوندد، مخصوصاً در فاز اول، بعید است که بتواند نقش محبوب‌تری از آن داشته باشد. کریس همسورث پس از بازی در نقش خدای رعد و برق ثور در سال 2011 به شهرت رسید. او در مجموع در هشت فیلم بازی کرد و در فیلم “ثور: عشق و تندر” که قرار است اواخر امسال اکران شود، دوباره این نقش را بازی خواهد کرد. این بازیگر در ژانر اکشن بسیار با استعداد است و در فیلم هایی مانند «پیشتازان فضا» و «استخراج» نیز ایفای نقش کرده است. در حالی که او می تواند با جذابیت و شوخ طبعی بی حد خود در نقش های مختلف بدرخشد، هیچ یک از شخصیت های او نمی توانند با ثور رقابت کنند.

5. هیث لجر – جوکر

بازیگر هالیوود

هیث لجر خیلی سریع توانست مهارت های بازیگری خود را به دنیای هالیوود ثابت کند. فیلم‌های پرفروشی مانند The Patriot و Brokeback که مورد تحسین منتقدان قرار گرفتند، به وضوح استعدادهای غیرقابل انکار او را در حرفه بازیگری به نمایش گذاشتند، اما نقشی که توانسته او را برای همیشه زنده نگه دارد، جوکر در Knight.Era Darkness است.

او با نقش جذاب خود به عنوان یک شرور دی سی، توانست فرماندهی صحنه را بر عهده بگیرد و اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کند. می توان گفت این نقش بهترین نقشی بود که لجر قبل از مرگ غم انگیزش بازی کرد و همین نقش باعث شد تا همیشه در خاطر دست اندرکاران دنیای هالیوود و مخاطبان بماند.

6. کیت هرینگتون – جان اسنو

بازیگر هالیوود

پس از اکران سریال «بازی تاج و تخت» در سال 2011، او توانست تاثیر قابل توجهی بر فرهنگ عامه بگذارد و بازیگرانی مانند کیت هرینگتون را به بازیگران بین المللی تبدیل کند. پس از ایفای نقش جان اسنو برای نزدیک به یک دهه، هرینگتون به یکی از بزرگترین قهرمانان سریال تبدیل شد و مانند هیچکس به شهرت رسید. هرینگتون که در حال حاضر یکی از ستاره های بی چون و چرای دنیای هالیوود است، به تازگی وارد دنیای سینمایی مارول شده و در فیلم «جاودانه ها» نقش شوالیه سیاه را بازی می کند. درست است که او به جایگاه خوبی در حرفه‌اش رسیده است و همیشه بهتر می‌شود، اما بعید است که او در هیچ نقش دیگری مانند جان اسنو بدرخشد.

7. مارک همیل – لوک اسکای واکر

بازیگر هالیوود

در حالی که جنگ ستارگان یک فرنچایز تعیین کننده برای سینماهای سراسر جهان بود، این فیلم به لطف بازی لوک اسکای واکر برای مارک همیل هدیه ای بود. این بازیگر حرفه ای پس از این فیلم به درخشش در سینما ادامه داد و در بسیاری از فیلم های معروف به جز «جنگ ستارگان» بازی کرد اما بازی در این سه گانه باعث شد همه او را با این شخصیت محبوب به یاد بیاورند.

8. توبی مگوایر – مرد عنکبوتی

بازیگر هالیوود

تمام دنیا با هر سه فیلم پیتر پارکر آشنا شده اند و افراد زیادی از سراسر دنیا به دیدن این فیلم ها رفته اند و در واقع سام ریمی توانسته شخصیتی منحصر به فرد را روی پرده زنده کند. توبی مگوایر در سال 2002 نقش این ابرقهرمان نمادین را در مرد عنکبوتی بازی کرد و این شخصیت آغازگر دوران ابرقهرمانی بود. تقریباً دو دهه پس از اولین باری که این شخصیت در پرده سینما درخشید، او دوباره پیروزمندانه در فیلم «مرد عنکبوتی: راه خانه نیست» بازی کرد و لحظه ای تاریخی را رقم زد. در حالی که او در حرفه خود خارج از فیلم های ابرقهرمانی بسیار موفق بوده است، هیچ یک از نقش های او نتوانسته با نقش مرد عنکبوتی رقابت کند.

9. هیو جکمن – ولورین

بازیگر هالیوود

هیو جکمن کار خود را در تلویزیون و تئاتر آغاز کرد، اما زمانی که موفق شد نقش ولورین را در فیلم «مردان ایکس» بازی کند، در بسیاری از دنباله های آن نیز بازی کرد و هیچکس گذشته او را به یاد نیاورد. این بازیگر طی 17 سال در 9 دنباله این فیلم ظاهر شد و این فرانچایز او را به یکی از بزرگترین ابرقهرمانان دنیای هالیوود تبدیل کرد. از آن زمان تاکنون در فیلم های پرفروش بسیاری از جمله «زندانیان» و «پرستیژ» بازی کرده و توانسته مهارت های بازیگری خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد. اگرچه او بارها ثابت کرده که از آن دست بازیگران هالیوودی است که می تواند در نقش های زیادی بدرخشد، اما چهره کاریزماتیک فوق انسانی او هرگز از خاطره مخاطب محو نخواهد شد.

10 سیلوستر استالونه – راکی ​​بالبوآ

بازیگر هالیوود

 

سیلوستر استالونه افسانه‌ای در طول سال‌ها در نقش‌های کلاسیک بی‌شماری ظاهر شده است، اما هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانند با راکی ​​بالبوآ برابری کنند. او در فیلم راکی ​​که اولین بار در سال 1976 ساخته شد، نقش راکی ​​بالبوآ را بازی کرد و توانست یک فیلم کلاسیک جاودانه را به جا بگذارد و به نماد سینمای هالیوود تبدیل شود. از این رو زمانی که او بار دیگر به عنوان یک بوکسور محبوب در فیلم عقیده به ایفای نقش پرداخت، هواداران به وجد آمدند و به این ترتیب توانست بار دیگر بازخورد مثبت منتقدان را برای بازی خود دریافت کند.

به غیر از راکی، این بازیگر در فیلم های بسیاری بازی کرده است و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین ستاره های اکشن تمام دوران شناخته می شود. در حالی که او در بسیاری از نقش های منحصر به فرد ظاهر شده است، او همیشه به عنوان راکی ​​بالبوآ در جهان شناخته می شود.

منبع: screenrant

10 بازیگر مرد بعدی که همیشه با یک نقش شناخته می شوند اولین بار در بازیگرها ظاهر شدند.