۵ دلیل برای اینکه پیدا کردن نمو بهتر از راتاتویی است (و ۵ دلیل برای اینکه اینطور نیست) • بازیگرها

در جست و جوی نمو و راتاتویی

اگرچه Finding Nemo و Ratatouille فیلم‌هایی کاملاً متفاوت با شخصیت‌ها، تنظیمات و مضامین منحصر به فرد خود هستند، اما هر دو داستان‌های فوق‌العاده سرگرم‌کننده و تکان‌دهنده‌ای هستند. با این حال، هر یک از این دو انیمیشن برتری هایی نسبت به دیگری دارند که در این مقاله به 10 مورد از آنها (برای هر کدام 5 تا) اشاره کرده ایم.

  • Pixar چگونه موسیقی جاز را در انیمیشن Soul نشان می دهد؟

این دو انیمیشن از آثار کلاسیک پیکسار هستند. اما در حالی که بدون شک هر دو به روش های منحصر به فرد خود شاهکار هستند، مواردی وجود دارد که در آنها می توان این دو انیمیشن را با هم مقایسه کرد تا مشخص شود که کدام یک بسیار برتر (یا ضعیف تر) از دیگری است. قضاوت قطعی در مورد هر یک از این دو انیمیشن دشوار است، اما مطمئناً می توان کیفیت آنها را در رابطه با دیگری ارزیابی کرد.

10 توسعه شخصیت در انیمیشن “Finding Nemo”

مطمئناً، بیشتر شخصیت‌های این دو فیلم با جزئیات شگفت‌انگیز کاملاً تجسم یافته‌اند، در حالی که بقیه شخصیت‌های بسیار کمی در حافظه ما باقی می‌مانند. با این حال، شخصیت‌های فیلم Finding Nemo به چند دلیل برجسته هستند.

چندین شخصیت اصلی در Finding Nemo بسیار جالب تر از Ratatouille هستند. مطمئنا، رمی بسیار خاطره انگیز است، اما آلفردو لینگوینی را نمی توان با دوری مقایسه کرد. همچنین، شخصیت‌های فرعی مانند آشپزهای آشپزخانه به اندازه شخصیت‌هایی که مارلین و دوری در طول ماجراجویی‌شان با هم ملاقات می‌کنند، جالب نیستند.

9. شخصیت قهرمان در انیمیشن «راتاتوی».

قهرمان

حالا که از شخصیت ها صحبت می کنیم، بیایید بپذیریم که راتاتویی قهرمان بهتری نسبت به Finding Nemo است. این تا حدی نتیجه تمرکز کمتر روی یک شخصیت در فیلم دوم است، در حالی که راتاتوی همیشه رمی را در خط مقدم نگه می دارد.

اگرچه بسیاری از مردم احتمالاً هنوز فکر می کنند که نام موش راتاتوئیل است، مانند نام فیلم و غذایی که به آن اشاره دارد، رمی همچنان از مارلین برجسته تر است. رمی رویای بزرگی دارد اما در جامعه ای زندگی می کند که هیچ کس آن را درک نمی کند. مارلین می‌خواهد پسرش را پیدا کند، در حالی که یاد می‌گیرد که نیازی نیست همیشه او را کنترل کند.

8. شروران در انیمیشن «در جستجوی نمو».

شرور

در ادامه موضوع شخصیت ها باید به این نکته اشاره کرد که شخصیت های شرور Finding Nemo به شکلی باشکوه نمایش داده شده اند. داستان «راتاتوی» بیشتر در مورد رسیدن رمی به رویای خود است، اما مارلین و دوری در این راه چالش های زیادی برای غلبه بر آنها دارند، بنابراین موانع آنها خطرناک تر به نظر می رسد.

غواصانی که نمو، کوسه های به ظاهر گیاهخوار، قلاب در اعماق دریا، جنگل پری دریایی، گروهی از مرغ های دریایی و از همه مهمتر دارلا را می ربایند، در نوع خود ترسناک هستند و از Finding Nemo داستانی هیجان انگیز می سازند.

7. ویژگی های بصری در انیمیشن “Ratatouille”

دیداری

پیکسار به خاطر سبک انیمیشن منحصر به فردش که در هر دو فیلم مشهود است، شناخته می شود، اما «راتاتوی» همچنان در این زمینه کمی برتری دارد. اول از همه، چهار سال پس از Finding Nemo به بازار آمد و طبیعتاً فناوری مورد استفاده پیشرفته‌تر بود.

پیدا کردن نمو باید آبی را ایجاد می کرد که واقعی به نظر می رسید، و اینطور هم شد، اما تیم Ratatouille توانستند با سفر به پاریس و مطالعه غذا، فضایی باورنکردنی ایجاد کنند. همه ظروف، عکس های شهر و پوست موش بسیار واقعی به نظر می رسند.

6. لوکیشن در انیمیشن “Finding Nemo”

محل

مکان و مکانی که داستان در آن اتفاق می افتد همیشه بسیار مهم بوده است، زیرا برخی مکان ها برای توسعه طرح یا شخصیت ها اهمیت ویژه ای دارند. از نظر زیبایی شناختی، هر دو فیلم خوب عمل کردند، اما لوکیشن Finding Nemo که دنیای زیر آب را به زیبایی و با جزئیات به تصویر می کشد، بهتر است.

  • 10 انیمیشن غمگین پیکسار از بدترین تا بهترین

«راتاتوی» در پاریس اتفاق می‌افتد که هر کسی می‌تواند در زندگی واقعی از آن بازدید کند، در حالی که دیدن مکان‌های زیر آب در انیمیشن نمو بسیار دشوارتر است. Finding Nemo همچنین مکان های بیشتری دارد که تنوع بیشتری به داستان می دهد.

5. ایجاد فضا در انیمیشن “راتاتوی”

فضا سازی

مانند لوکیشن، محیط برای موفقیت این دو فیلم بسیار مهم است. چند فیلم بلند دیگر وجود دارند که بدون ایجاد فضای خاصی بسیار خوب کار می کنند، اما تقریباً هر فیلم پیکسار به شدت بر ایجاد یک فضای خاص برای غوطه ور کردن مخاطب در موقعیت مورد نظر متکی است.

Ratatouille انصافاً از این نظر بهتر است، شاید به این دلیل که به جای تکیه بر ماجراجویی هایی مانند Finding Nemo، داستان آرام تری دارد. پاریس در این انیمیشن با تمام فضاهای دیدنی اش چه بزرگ و چه کوچک شبیه یک شهر واقعی به نظر می رسد.

4. موفقیت کلی انیمیشن “Finding Nemo”

موفقیت

وقتی صحبت از موفقیت کلی یک انیمیشن از نظر محبوبیت و فروش می شود، Finding Nemo قطعا برنده است. این فیلم با بودجه 94 میلیون دلاری در مقابل «راتاتوی» با بودجه 150 میلیون دلاری بیش از 940 میلیون دلار فروخت و 620.7 میلیون دلار فروش کرد.

هر دو فیلم برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند شدند، اما Finding Nemo اولین برنده پیکسار در این بخش بود. همچنین Finding Nemo در سایت Rotten Tomatoes با میانگین امتیاز 8.69 امتیاز 99% دارد، در حالی که Ratatouille دارای امتیاز 96% با میانگین امتیاز 8.47 است.

3. موضوع داستان در انیمیشن “راتاتوی”

امر

بیشتر آثار پیکسار دارای مضامین مشترکی مانند ارزش خانواده، غلبه بر موانع و تعقیب رویاها هستند. اما وقتی نوبت به موضوعات خاص‌تر می‌رسد، راتاتویی مسیر منحصربه‌فردتری را نسبت به Finding Nemo طی می‌کند.

اگرچه راتاتویی ممکن است به نظر برسد که در مورد آشپزی است، اما در واقع در مورد هنر است. رمی مراحل رسیدن به آرزویش را طی می کند و به وضوح نشان می دهد که گاهی رویاها چقدر می توانند دشوار باشند.

2. مفهوم در انیمیشن “Finding Nemo”

مفهوم

این مفهوم اغلب چیزی است که یک فیلم را می سازد یا می شکند. به بیان ساده، قلاب داستان است و بدون اینکه متوجه شود مخاطب را به قلاب می اندازد.

در حالی که موشی که سرآشپز می شود مطمئناً جالب است، داستانی درباره پدر دلقک ماهی که به دنبال پسرش می گردد ممکن است سرگرم کننده تر باشد. شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما مفهوم «پیدا کردن نمو» جذاب‌تر و ملموس‌تر است.

1. شوخی و لحظات طنز در انیمیشن “راتاتوی”

کمدی

بدون شک شوخی ها و لحظات کمدی و طنز بخش مهمی از یک فیلم جذاب و دوست داشتنی است و هر دو انیمیشن تمام تلاش خود را برای برتری در این زمینه انجام می دهند. از آنجایی که افراد در هر سنی از کارهای پیکسار لذت می برند، بدیهی است که شوخی های این استودیو عالی هستند.

  • 10 شخصیت انسانی برتر از انیمیشن های پیکسار

در واقع Finding Nemo لحظات کمدی خوبی دارد. با این حال، “راتاتوی” سرگرم کننده تر است. حتی با نگاه کردن به واکنش همه به رمی و سپس به کل وضعیتی که او تقریباً لینگوینی را کنترل می کرد، به راحتی می توان نتیجه گرفت که همه چیز بسیار خنده دار است.

منبع: cbr

پست 5 دلیل برای یافتن نمو بهتر از راتاتویی است (و 5 دلیل که اینطور نیست) اولین بار در DigiCala Mag. ظاهر شد.

Teknede tatil keyfi için SuperTekne.com'dan Göcek Tekne Kiralama hizmeti alabilirsiniz. Göcek Yat Kiralama, İstanbul Tekne Kiralama hizmetlerini en iyi hizmet ve uygun fiyat ile vermektedir. Hair Transplant Istanbul, DHI Hair Transplant Regal Dent provides dental implants, smile design, porcelain and zircon dental veneers and hollywood smile dental services in Istanbul.You can contact Regal Dent fo Dental Implant Istanbul, Hollywood Smile Istanbul and Porcelain Laminate Veneers.