محققان سوئیسی یک سیستم خنک‌کننده فوق‌سرد برای رایانه‌های کوانتومی به نام بازیگرها توسعه داده‌اند

1 32

مقاله ای که محققان سوئیسی یک سیستم خنک کننده فوق سرد برای کامپیوترهای کوانتومی توسعه دادند، برای اولین بار در وب سایت Tekrato – Life with Technology منتشر شد. – بازیگرها – زندگی با تکنولوژی – – https://bazigarha.com/

با پیشرفت‌های روزافزون در زمینه هوش مصنوعی، اهمیت قدرت پردازش اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. خوشبختانه رایانه‌های کوانتومی که بسیار پیشرفته‌تر از رایانه‌های سنتی هستند، نقش اساسی در این زمینه دارند.برای کسانی که آشنایی ندارند، کامپیوترهای کوانتومی بر اساس اصول مکانیک کوانتومی کار می کنند، در حالی که کامپیوترهای کلاسیک از بیت های (0 یا 1) برای پردازش داده ها استفاده می کنند. کامپیوترهای کوانتومی از کیوبیت ها (بیت های کوانتومی) استفاده می کنند.

اگرچه این فناوری مشکل قدرت پردازش را حل می کند، اما اجرای چنین سیستمی چالش های دیگری مانند گرما را به همراه دارد. با این حال، دانشمندان این مشکل را با یک سیستم خنک کننده سردتر از فضای بیرونی حل کرده اند. بعدا به جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت…


بیشتر بخوانید:

  • سامسونگ اولین SSD با ظرفیت بالا (61.44 ترابایت) را معرفی کرد.
  • Exynos W1000 به عنوان اولین تراشه 3 نانومتری سامسونگ با مشخصات برجسته معرفی شد

محققان سیستم خنک کننده فوق سرد را برای کامپیوترهای کوانتومی توسعه دادند

محققان موسسه فناوری فدرال سوئیس که مدت‌هاست در حال بررسی روش‌های جدید برای خنک‌کردن رایانه‌های کوانتومی بودند، سرانجام یک سیستم خنک‌کننده ایجاد کردند که محیطی سردتر از فضای عمیق‌تر برای این سیستم‌ها ایجاد می‌کند.

آنها در آزمایش خود توانستند پردازنده یک کامپیوتر کوانتومی را تا -273 درجه سانتیگراد خنک کنند. این دما حتی سردتر از میانگین دمای فضای بیرونی است که حدود 270 درجه سانتیگراد زیر صفر است. اما چرا محققان اینقدر تلاش می کنند تا سیستم را خنک کنند؟

همانطور که می دانید، برخلاف کامپیوترهای فعلی، کامپیوترهای کوانتومی به خنک کننده دائمی نیاز دارند. اما شما نمی توانید فقط یک خنک کننده کامپیوتر را به آن وصل کنید و آن را اجرا کنید. اجزایی که محاسبات کوانتومی را انجام می دهند، به نام کیوبیت ها، باید تا حد امکان نزدیک به صفر مطلق باشند تا از اثرات گرما جلوگیری شود.

کامپیوترهای کوانتومی و سیستم خنک کننده جدید: پیشرفتی در علم پردازش
کامپیوترهای کوانتومی و سیستم خنک کننده جدید: پیشرفتی در علم پردازش

بنابراین تلاش های زیادی برای پیاده سازی کامپیوترهای کوانتومی با دقت و روان هر چه بیشتر صورت گرفته است. نکته جالب این است که این سیستم خنک کننده نوآورانه از قطعات کامپیوتری موجود در بازار ساخته شده است.

این بدان معناست که توسعه آن میلیون ها دلار هزینه نداشته است. همچنین نشان می دهد که هیچ مانع جدی برای استفاده از این فناوری در لوازم الکترونیکی مصرفی وجود ندارد. همانطور که می دانید، اگرچه سخت افزار مدرن بسیار قدرتمند است، اما گرما اغلب مانع از رسیدن آن به پتانسیل کامل می شود.

فناوری خنک کننده جدید برای پردازنده ها: بازی های ویدیویی بدون محدودیت حرارتی

شاید این سیستم در آینده نزدیک در کنسول های بازی، کامپیوترهای شخصی و مدل های لپ تاپ ظاهر شود. این می تواند به این معنی باشد که حتی لپ تاپ 1 کیلوگرمی من، MateBook X Pro، می تواند GTA VI را بازی کند.

بیشتر بخوانید:

  • پردازنده AMD Ryzen 9 9900X در بنچمارک مشاهده شده است
  • لپ تاپ جدید لنوو با پردازنده Ryzen 9 AI 365 در Geekbench ظاهر شد. نتایج امیدوارکننده است

منبع: گجت ها

مقاله ای که محققان سوئیسی یک سیستم خنک کننده فوق سرد برای کامپیوترهای کوانتومی توسعه دادند، برای اولین بار در وب سایت Tekrato – Life with Technology منتشر شد. – بازیگرها – زندگی با تکنولوژی – – https://bazigarha.com/

Teknede tatil keyfi için SuperTekne.com'dan Göcek Tekne Kiralama hizmeti alabilirsiniz. Göcek Yat Kiralama, İstanbul Tekne Kiralama hizmetlerini en iyi hizmet ve uygun fiyat ile vermektedir. Hair Transplant Istanbul, DHI Hair Transplant Regal Dent provides dental implants, smile design, porcelain and zircon dental veneers and hollywood smile dental services in Istanbul.You can contact Regal Dent fo Dental Implant Istanbul, Hollywood Smile Istanbul and Porcelain Laminate Veneers.