اتفاق تلخ، بازیگر معروف تلویزیون آلزایمر گرفت!

آلزایمر حسین خانی‌بیک

مدت ها بود که خبری از حسین خانی بیک بازیگر سریال «مختارنامه» نبود; نشست انجمن بازیگران خانه سینما حقیقتی را فاش کرد.

به گزارش صبح به نقل از برترین ها، حسین خانی بیک بازیگر سرشناس مدتی است که از سینما و تلویزیون دور بوده است. مانند فرامرز صدیقی و محمد کاسبی که بیمار هستند.

مدت ها چه به بهانه سریال های خاص مثل «مختارنامه» و «شب دهم» و چه به دلیل کم کاری در عرصه بازیگری از راه های مختلفی برای گفت وگو با این بازیگر استفاده می کردیم که این اتفاق نیفتاد.

خانی بک در سال های بازیگری چندان علاقه ای به برنامه های زنده و مصاحبه رسانه ای نداشت.

بازیگری که در سریال «مختارنامه» نقش ایاس بن مضارب رئیس شهربانی کوفه را بازی کرد و علاوه بر نقش ارزشمندش در «شب دهم» آثاری ماندگار از خود به جای گذاشت.

بسیاری از پیشکسوتان این عرصه سال هاست که هر کدام به هر دلیلی از تلویزیون و سینما دور بوده اند. اما در جلسه انجمن بازیگران خانه سینما مشخص شد که حسین خانی بیک به بیماری آلزایمر مبتلا است. پ

این بازیگر حتی در شناخت اطرافیانش غیر از همسرش مشکل دارد.

شاید مخاطبان این بازیگر 82 ساله سینما و تلویزیون را به عنوان بازیگر سریال «جوانان» و چند سریال نمایشی دیگر به یاد داشته باشند، اما به دلیل علاقه شدیدش به تئاتر، او را کلید مدیریت تئاتر هم می دانستند.

از آثار او می توان به فیلم های «غریبانه»، «دیپلمات» اشاره کرد و به جز مختارنامه و چند نوستالژی دیگر، مجموعه های تلویزیونی «پلیس جوان»، «همه بچه های من»، «روشنتر از سکوت» و چند سریال دیگر نیز به چشم می خورد.

به سودا خانم گفتند، نمی دانم حسین که سالم بود، کوهنورد و ورزشکار بود و کتاب و اشعار بسیاری از شاعران را حفظ کرده بود و مدام برای جمعیت غزل و تصنیف می خواند، چرا باید به این بیماری مبتلا شود.

این داستان غم انگیز به مرور زمان پیشرفت کرده و بعد از کرونا شدت گرفته است.

 

نوشته یک اتفاق تلخ، بازیگر مشهور تلویزیون آلزایمر گرفت! اولین بار در صبح. ظاهر شد.